Půjčky nezaměstnaným online ihned
Hlavní stránka Nebankovní půjčky Co je to SMS půjčka Jak předejít exekuci Co dělat v dluhové pasti Co je to SOLUS
Půjčka pro nezaměstnané hned

Co dělat s dluhem za zdravotní pojištění

Dluh na zdravotním pojištění dokáže naskákat snadno a rychle. Stačí na tuto povinnost zapomenout nebo nemít nějakou dobu dostatek peněz na zaplacení. Někdo se na to ale doslova „vykašle“ nebo o povinnosti platit nemá správné informace.

Dlužníkem se může stát zaměstnavatel, OSVČ i osoba bez zdanitelných příjmů. Co potom?

Nespoléhejte na promlčení

Zdravotní pojišťovny si své pohledávky pečlivě hlídají a určitě jim „neuniknete“. Promlčecí lhůta je desetiletá a rozhodně na ni nespoléhejte, šance na promlčení je opravdu minimální. Nedoplatky pak pojišťovny pečlivě vymáhají. Za každý den dlužíte nejen na pojištění samotném, ale naskakuje vám penále. To činí denně 0,05 % z dlužného pojištění.

Ani změnou pojišťovny se nic nemění, ta stará bude dluh nadále vymáhat.

Spolupráce a splátkový kalendář

Jak si s touto situací poradit? Vyplatí se se zdravotní pojišťovnou spolupracovat a hledat schůdné řešení. Tím může být postupné splacení dluhu na základě splátkového kalendáře. Na dohodu o splátkách ale nepřistoupí pojišťovna u každého dlužníka, jsou na to interní pravidla.

Prominutí penále?

Po sjednání podmínek může dlužník podat žádost o prominutí penále. Správný postup je sjednání splátkového kalendáře na dlužné pojistné a současně podání žádosti o prominutí vyměřeného penále. Výsledek bývá pro žadatele příznivý a často je penále po splacení dluhu prominuto nebo alespoň sníženo, pokud dlužník dobře spolupracuje. Pozor tedy, prominutí penále nastává až po splnění splátkového kalendáře! Pokud nebudete splátkový kalendář plnit, přistupuje se ke standardnímu vymáhání dluhu.

Platíte dluh i běžné pojištění

Dlužné pojistné nemůže být, na rozdíl od penále, prominuto ani sníženo. Nezapomeňte, že zároveň se splácením dluhu je třeba platit i řádné aktuální zdravotní pojištění.
Další témata:

Jak získat finanční prostředky na podnikání?Půjčky 100 000 – nabídka bankovních i nebankovních úvěrůCo dělat s dluhem za zdravotní pojištěníJak a kde sehnat penízeSměnka a její výhodyJak získat výpis z registru dlužníkůJak získat zpět své peníze?

Archiv článků:

Poslední záchrana pro ženy na MD - SMS půjčkaPůjčka Credium - informacePůjčky bez registru a bez poplatkůNa co je vhodné vzít si půjčkuRoční procentní sazba nákladůSMS půjčky - nové 2014Půjčka bez doložení příjmuPůjčky pro nezaměstnané "ihned" na účetExistují spolehlivé nebankovní úvěry?Americká hypotéka bez dokladu o příjmuOkamžitá půjčka ihned na účetCo s inzeráty typu "Půjčím 10.000 Kč každému a ihned"Měníme dodavatele energiíDalší informace:

Půjčka pro nezaměstnané hned může být rychlou pomocí v těžké životní situaci – další info také zde. Další informace o tématu půjček nezaměstnaným jsou v přehledné a jednoduché formě dostupné zde. Nejlevnější půjčka na finančním trhu je zde pro ty, kteří chtějí mít jistotu, že nebudou za půjčené peníze platit víc, než je nutné.

© 2015 Rychlá-půjčka-pro-nezaměstnané.cz - Všechna práva vyhrazena.

Na těchto stránkách není možné sjednat úvěr. Web je pouze informativní.