Půjčky nezaměstnaným online ihned
Hlavní stránka Nebankovní půjčky Co je to SMS půjčka Jak předejít exekuci Co dělat v dluhové pasti Co je to SOLUS
Pozor - důležité: Web byl založen v roce 2015, a tedy ne všechny články mohou odpovídat současné právní úpravě v oblasti spotřebitelských úvěrů.
Půjčka pro nezaměstnané hned

Vyplatí se půjčit si na směnku?

4.11.2014

U půjček na směnku platí rčení, že vše má rub i líc, nebo že každá mince má dvě strany. I směnky mají světlé a stinné stránky. Ty je dobré znát vzhledem k tomu, že jsou směnky poměrně často používanou alternativou klasické smlouvy.

Co je směnka?

Jedná se o doklad, který jasně určuje podmínky spotřebitelského úvěru. Je zde uvedeno jméno a bydliště dlužníka a půjčujícího, neboli reminenta. Dále se na směnce musí objevit místo a přesné datum kdy mají být peníze splaceny.

Existují dva druhy směnek. Směnka vlastní a směnka cizí. Jediným rozdílem mezi nimi je, že směnka vlastní zahrnuje pouze dva subjekty. Reminenta a dlužníka. V případě půjčky cizí se zde navíc objevuje výstavce, který danou směnku vystaví.

Výhody

Velkou výhodou směnky je rychlost jejího vyřízení. Není třeba dlouze studovat nesrozumitelné smlouvy, které ve finále mohou přinést nepříjemné překvapení.

Výhodou je také její jednoduchost. Jedinou povinnost, kterou směnka ukládá, je splatit pohledávku v plné výši v daný čas na daném místě. Žádné jiné ze směnky neplynou.

Potěší též rychlost, s níž je možné úvěr přes směnku získat. Používá se především při malých krátkodobých úvěrech a znamená záruku pro obě strany.

Nevýhody

Na druhé straně však stojí její striktnost a neměnnost. Reminent sice nemůže vyžadovat předčasné splacení půjčky. Nikde však není uvedeno, že přijme peníze v jiném termínu, než který je uveden na směnce. Pokud tedy potřebujete splatit půjčku dříve, můžete narazit.

Z jednoznačných podmínek směnky v případě, že řádně a včas půjčku nesplatíte, je možné pohledávku v podstatě ihned vymáhat. Velkou hrozbou je i možnost exekuce, která v případě nesplacení může nastat.
Další témata:

Jak získat finanční prostředky na podnikání?Půjčky 100 000 – nabídka bankovních i nebankovních úvěrůCo dělat s dluhem za zdravotní pojištěníJak a kde sehnat penízeSměnka a její výhodyJak získat výpis z registru dlužníkůJak získat zpět své peníze?

Archiv článků:

Poslední záchrana pro ženy na MD - SMS půjčkaPůjčka Credium - informacePůjčky bez registru a bez poplatkůNa co je vhodné vzít si půjčkuRoční procentní sazba nákladůSMS půjčky - nové 2014Půjčka bez doložení příjmuPůjčky pro nezaměstnané "ihned" na účetExistují spolehlivé nebankovní úvěry?Americká hypotéka bez dokladu o příjmuOkamžitá půjčka ihned na účetCo s inzeráty typu "Půjčím 10.000 Kč každému a ihned"Měníme dodavatele energiíDalší informace:

Půjčka pro nezaměstnané hned může být rychlou pomocí v těžké životní situaci – další info také zde. Další informace o tématu půjček nezaměstnaným jsou v přehledné a jednoduché formě dostupné zde. Nejlevnější půjčka na finančním trhu je zde pro ty, kteří chtějí mít jistotu, že nebudou za půjčené peníze platit víc, než je nutné.

© 2015 Rychlá-půjčka-pro-nezaměstnané.cz - Všechna práva vyhrazena.

Na těchto stránkách není možné sjednat úvěr. Web je pouze informativní.