Půjčky nezaměstnaným online ihned
Hlavní stránka Nebankovní půjčky Co je to SMS půjčka Jak předejít exekuci Co dělat v dluhové pasti Co je to SOLUS
Pozor - důležité: Web byl založen v roce 2015, a tedy ne všechny články mohou odpovídat současné právní úpravě v oblasti spotřebitelských úvěrů.
Půjčka pro nezaměstnané hned

Co je to RPSN

9.4.2015

RPSN

Roční Procentní Sazba Nákladů, zkráceně RPSN je sazba, která nám udává procenta z dlužné částky. Procenta z dlužné částky, která RPSN určí, musí dlužník zaplatit za období jednoho roku. Není to to samé co úrok? V jistém směru ano, ale RPSN se od běžného úroku liší svým obsahem.

RPSN vedle úroku zohledňuje i další poplatky, které jsou s úvěrem spojeny - například poplatek za vyřízení půjčky, poplatek za pojištění schopnosti splácet, poplatek za vedení úvěrového účtu apod.

Výpočet RPSN

Vše se dá vypočítat – samozřejmě i RPSN. Abyste zjistili, jak vysoké RPSN vás čeká, musíte znát pravidelnou splátku půjčky, dobu splácení, interval splácení a samozřejmě výši úvěru. K čemu je výpočet RPSN?

Porovnejme si dvě půjčky se stejným úrokem. Je jedno, jakou zvolíte? Pokud jedna z nich bude mít vyšší RPSN, zaplatíte za ni celkově víc, protože vedle úroků s ní budou spojeny vyšší poplatky.

Na výpočet RPSN můžete použít vzoreček, který se nachází v příloze zákona (321/2001 Sb). Žijeme v moderní době, takže pochopitelně nemusíte nic počítat ručně - stačí použít některou z online RPSN kalkulaček – například zde.

Průměrné RPSN

Pokud vás zajímá, jaké je průměrné RPSN u běžných půjček, je nutné podotknout, že se tato hodnota velmi liší. Může jít o jednotky procent u hypoték, ale také o stovky procent u krátkodobých půjček před výplatou. Víte kolik procent RPSN by měla mít výhodná půjčka? U bankovní půjčky je to asi 10-20%. Pokud ale nemáte možnost bankovní půjčky, připravte se na to, že nebankovní poskytovatelé mají procento RPSN výrazně vyšší.
Další témata:

Jak získat finanční prostředky na podnikání?Půjčky 100 000 – nabídka bankovních i nebankovních úvěrůCo dělat s dluhem za zdravotní pojištěníJak a kde sehnat penízeSměnka a její výhodyJak získat výpis z registru dlužníkůJak získat zpět své peníze?

Archiv článků:

Poslední záchrana pro ženy na MD - SMS půjčkaPůjčka Credium - informacePůjčky bez registru a bez poplatkůNa co je vhodné vzít si půjčkuRoční procentní sazba nákladůSMS půjčky - nové 2014Půjčka bez doložení příjmuPůjčky pro nezaměstnané "ihned" na účetExistují spolehlivé nebankovní úvěry?Americká hypotéka bez dokladu o příjmuOkamžitá půjčka ihned na účetCo s inzeráty typu "Půjčím 10.000 Kč každému a ihned"Měníme dodavatele energiíDalší informace:

Půjčka pro nezaměstnané hned může být rychlou pomocí v těžké životní situaci – další info také zde. Další informace o tématu půjček nezaměstnaným jsou v přehledné a jednoduché formě dostupné zde. Nejlevnější půjčka na finančním trhu je zde pro ty, kteří chtějí mít jistotu, že nebudou za půjčené peníze platit víc, než je nutné.

© 2015 Rychlá-půjčka-pro-nezaměstnané.cz - Všechna práva vyhrazena.

Na těchto stránkách není možné sjednat úvěr. Web je pouze informativní.