Půjčky nezaměstnaným online ihned
Hlavní stránka Nebankovní půjčky Co je to SMS půjčka Jak předejít exekuci Co dělat v dluhové pasti Co je to SOLUS
Pozor - důležité: Web byl založen v roce 2015, a tedy ne všechny články mohou odpovídat současné právní úpravě v oblasti spotřebitelských úvěrů.
Půjčka pro nezaměstnané hned

Měníme dodavatele energií

Nevyhovuje Vám Váš momentální dodavatel energií, rádi byste jej vyměnili za ekonomicky výhodnějšího a tím ušetřili? Přinášíme rady a tipy pro ty, kteří zvažují tuto možnost.

Co bych měl/a předem vědět?

 • Základní záležitostí při výběru nového dodavatele je především opravdu výběr, tedy vybírání čili porovnávání nabídek různých dodavatelů a vyhledání takového, který Vám bude finančně vyhovovat. Nechytejte se jedné nabídky, aniž byste se více porozhlédli. Zajímejte se jak o ceny, tak i o obchodní podmínky společnosti. Posuďte také, zda se Vám naopak nevyplatí přeci jen zůstat u původního dodavatele.
 • Změna dodavatele se reálně uskutečňuje v řádu 1 – 4 měsíců, naplánujte si proto včasné vyřízení.
 • Komunikace s dodavatelem by se měla odehrávat pokud možno ne telefonicky, nýbrž písemně; tato písemná komunikace slouží zároveň jako doklad při případných potížích či pasivity ze strany dodavatele.
 • Podobné je to se smlouvou: doporučuje se vyřídit ji přes internet či poštou, při osobním vyřízení nemá klient právo na lhůtu 14ti dnů pro odstoupení od smlouvy.
 • V případě krachu malého dodavatele jsou jeho odběratelé přeloženi na Dodavatele poslední instance, nezůstávají tedy bez energií (velmi těžko se ale pak vracejí přeplatky). Jestliže budete podepisovat smlouvu na dobu určitou, měli byste vědět, že mnozí dominantní dodavatelé smlouvu automaticky prodlužují, aniž byste je o takový úkon žádali. Pozorně proto čtěte obchodní podmínky a v případě nesouhlasu zašlete dodavateli nesouhlas s automatickým prodlužováním smlouvy kalkulator.tzb-info.cz.
 • Ze zákona musí dodavatel stanovovat zálohy pouze v přiměřené výši.
 • Energetický regulační úřad, sem můžete podat například stížnost, ale také nalézt dokument pojednávající o právech odběratele i více informací na eru.cz.
 • Využijte internetové stránky, která nabízí porovnávací kalkulačku cen elektřiny a zemního plynu:kalkulator.tzb-info.cz nebo eru.cz, využít můžete taky poradnu kalkulator.tzb-info.cz.

Jaké jsou typy smluv?

 • Na dobu neurčitou. Zákazník může od smlouvy odstoupit kdykoliv, ale s tříměsíční výpovědní lhůtou.
 • Na dobu určitou. U této smlouvy si dejte pozor na její již zmíněné automatické prodlužování.
 • Smlouvy mohou stanovovat buď dočasně nižší cenu komodit (obecně se jedná spíše o trik, jak nalákat nového odběratele. V dlouhodobém časovém horizontu se však většinou finančně nevyplatí, proto si konkrétní podmínky pečlivě pročtěte a propočítejte, než smlouvu podepíšete.) nebo fixní cenu.
 • Je třeba také rozlišit smlouvu o sdružených službách dodávky elektřiny a smlouvu o dodávkách elektřiny. V prvním případě je zajištěno jak připojení odběrného místa, tak i distribuce a dodávka elektřiny, zatímco v druhém případě si musí zákazník sám zajistit dalšími smlouvami distribuci a připojení odběrného místa.

Jak mám postupovat?

Pokud již máte vybraného nového dodavatele, tak si ve smlouvě stávajícího dodavatele zjistěte výpovědní lhůtu. Dále vyplňte příslušné formuláře, které naleznete na www stránkách nového dodavatele (smlouva o sdružených službách dodávky elektřiny). Pokud ke smlouvě podepíšete navíc i plnou moc, o veškeré administrativní úkony se postará nový dodavatel.
Další témata:

Jak získat finanční prostředky na podnikání?Půjčky 100 000 – nabídka bankovních i nebankovních úvěrůCo dělat s dluhem za zdravotní pojištěníJak a kde sehnat penízeSměnka a její výhodyJak získat výpis z registru dlužníkůJak získat zpět své peníze?

Archiv článků:

Poslední záchrana pro ženy na MD - SMS půjčkaPůjčka Credium - informacePůjčky bez registru a bez poplatkůNa co je vhodné vzít si půjčkuRoční procentní sazba nákladůSMS půjčky - nové 2014Půjčka bez doložení příjmuPůjčky pro nezaměstnané "ihned" na účetExistují spolehlivé nebankovní úvěry?Americká hypotéka bez dokladu o příjmuOkamžitá půjčka ihned na účetCo s inzeráty typu "Půjčím 10.000 Kč každému a ihned"Měníme dodavatele energiíDalší informace:

Půjčka pro nezaměstnané hned může být rychlou pomocí v těžké životní situaci – další info také zde. Další informace o tématu půjček nezaměstnaným jsou v přehledné a jednoduché formě dostupné zde. Nejlevnější půjčka na finančním trhu je zde pro ty, kteří chtějí mít jistotu, že nebudou za půjčené peníze platit víc, než je nutné.

© 2015 Rychlá-půjčka-pro-nezaměstnané.cz - Všechna práva vyhrazena.

Na těchto stránkách není možné sjednat úvěr. Web je pouze informativní.